NIE TYLKO KEVIN – 10 FILMÓW NA ŚWIĘTA

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, radosny oraz spokojny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Jak co roku usiądziemy przy jednym stole, złożymy sobie życzenia, otworzymy prezenty. A potem? A potem obejrzymy po raz xx film Kevin sam w domu. A co obejrzeć potem lub w następne dni? Jeśli nie macie pomysłów, to ta lista jest właśnie dla was.

1. To właśnie miłość

Premier Wielkiej Brytanii zakochuje się w jednej z pracownic. Żona pewnego biznesmena jest zaniepokojona jego relacją z sekretarką. Mark wyznaje miłość żonie swojego najlepszego przyjaciela. To tylko trzy z kilku historii, opowiedzianych w tym filmie. A wszystko to przed Świętami Bożego Narodzenia. Czy wszyscy znajdą szczęście i miłość?

2. Opowieść wigilijna (1999 r.)

Ebenezer Scrooge jest samotnym, starszym i zgorzkniałym mężczyzną, który jest właścicielem kantoru i jedyne o co dba, to swój majątek. W nocy przed Świętami Bożego Narodzenia, nawiedza go duch zmarłego partnera Jakuba Marleya, który powiązany łańcuchami cierpi za swoje zawinienia, przyszedł on ostrzec Scrooga, by nie popełnił jego błędów. Czy Scrooge posłucha ostrzeżenia partnera?

3. Wielki Mike. The Blind Side

Rodzina Touhy po meczu szkolnej drużyny zauważa biednego nastolatka, który jak się chwilę później okazuje, chodzi do tej samej prywatnej szkoły co ich dzieci, ale jest bezdomny. Leigh Anne Touhy zaprasza Michaela Ohera pod swój dach na tę noc i stara mu się pomóc. Jak potoczą się dalsze losy Michaela i Anne? 

4. Kraina Lodu

Elsa jest córką króla, która od małego posiada nadprzyrodzone moce związane z zimnem, lodem i chłodem. W trakcie zabawy rani poważnie swoją młodszą siostrę Annę. Po tym zajściu Elsa boi się używać swoich mocy oraz bawić się z siostrą i innymi. W trakcie jednej z delegacji rodzice tracą życie. Jak potoczy się dalsze życie Elsy i Anny?

5. W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

Clark Griswwold chce spędzić perfekcyjne święta ze swoją rodziną, pragnie on by to Boże Narodzenie było idealne. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia „idą pełną parą”, choć nie bez problemów. W końcu przybywają zaproszeni goście, czyli rodzice Clarka i teściowie, oraz ci nie zaproszeni… Czy święta będą idealne tak jak zaplanował Clark?

6. To wspaniałe życie

George Bailey prowadzi wraz z swoim wujem budowlaną kasę oszczędnościową w swoim miasteczku. Niestety przed Bożym Narodzeniem wuj gubi sporą sumę pieniędzy, przez co kasa oszczędnościowa może upaść. George dla którego praca jest życiem, postanawia popełnić samobójstwo, nie udaje mu się, gdyż ratuje go Anioł Stróż. Po uratowaniu dochodzi do wniosku, że lepiej by było gdyby się w ogóle nie narodził. Anioł postanawia pokazać mu, co by było, gdyby jego życzenie się spełniło. Jak wyglądało by życie innych bez Georga? 

7. Family man

Jack Campbell jest prezesem jednej z największych firm na Wall Street i ma wszystko, piękny apartament, Ferrari, idealnie skrojone garnitury, piękne kobiety przewijające się przez jego sypialnię. Lecz mimo tego wszystkiego czuje się samotny, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Przed świętami otrzymuje telefon, który odebrała sekretarka, od Kate Reynolds, swojej byłej ukochanej, z którą się rozstał wybierając drogę kariery. Nie oddzwania, gdyż jest zajęty pracą. Lecz następnego dnia, w Boże Narodzenie, Jack budzi się obok Kate, z tą różnicą, że jest ona jego żoną od 13 lat, mają dwójkę dzieci, nie mieszka w Nowym Jorku, tylko w New Jersey i nie jest biznesmenem, tylko sprzedawcą opon. Jak Jack poradzi sobie z nową sytuacją? 

8. Ukryte piękno

Howard jest specjalistą od reklam mieszkającym i pracującym w Nowym Jorku. Po śmierci małej córeczki popada w głęboką depresję, jest nieobecny, nie zależy już mu na firmie, projektach itp. Zamyka się również na świat i przyjaciół. Jego przyjaciele postanawiają coś z tym zrobić i mu pomóc, w dość niekonwencjonalny sposób. Czy Howardowi uda się stanąć na nogi?

9. Przełęcz ocalonych

Desmont Doss postanawia zaciągnąć się do wojska, po tym jak Ameryka dołączyła do II wojny światowej. Jest tylko jedne szczegół, Doss jest adwentystą dnia siódmego i nie może on używać broni, ani nikogo zabić, gdyż zabrania mu tego jego wiara. Mimo tego chce on pomóc swojemu krajowi. Czy w wojsku znajdzie się dla niego miejsce?

10. Cicha noc

Adam wraca na święta z Holandii do Polski, by spędzić je z rodziną i zrobić im niespodziankę. Nasz bohater nie jest też pierwszą osobą z rodziny, która wyjechała pracować zagranicę aby więcej zarobić, jego ojciec jak i dziadek również przez pewien czas pracowali zagranicą. Czy Adam znajdzie wspólny język z rodziną przy wigilijnym stole?

Dominik Zieliński

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *