Live Streaming – expresowe 101:

 Świat social mediów rośnie w zawrotnym tempie. Sam Facebook rozwija się w tak dynamicznie, że dla wielu osób stał się już podstawowym środowiskiem pracy. Wideo marketing odgrywa niesamowicie istotną rolę w tym zwariowanym, pełnym informacji świecie. Jego stosunkowo ciągle nowym wyrazem jest Live streaming czyli transmisja wideo na żywo. Streaming pojawił się na rynku 2015 roku w ramach usługi Twittera, zwanej “periscope”. Forma transmisji na żywo przypadła do gustu użytkownikom platformy do tego stopnia, że inne sieci społecznościowe nie miały innego wyjścia niż zaadoptowanie się do nowego środowiska. Facebook live watch, YouTube live i Google Hangouts szybko zalały rynek, czyniąc steaming wydarzeń niesamowicie popularną i efektywną formą komunikacji w sieci. 

1. Jak wykorzystać streaming wydarzeń ?

Live streaming od strony kamerzysty

 Jedną z największych zalet jakie niesie live streaming jest fakt, iż mocno różni się on na tle innych aktywności w sieci. Transmisja na żywo, choć nie jest nowym wynalazkiem, wciąż niezwykle wyróżnia się na tle reszty zawartości publikowanej przez użytkowników sieci społecznościowych. Streaming przyciąga i zatrzymuje użytkowników dłużej niż jakakolwiek inna forma postu. Co więcej, zarówno silnik wyszukiwania Facebooka, jak i google’a wyświetlają transmisje na żywo jako pierwszą. Przebija ona w wynikach wszelkie zdjęcia, filmy czy nawet płatne reklamy. Z tego powodu mniejsze firmy oraz indywidualni przedsiębiorcy powinni rozważyć regularne używanie streamingu w ramach swojej strategii marketingowej. Algorytmy social mediów są sprawiedliwe i hojnie nagradzają tych, którzy zatrzymują użytkowników na ich platformie na dłużej. Ponadto streaming może okazać się genialną formą do przedstawienia swojego produktu lub usługi, a także zwrócenia na siebie uwagi wśród potencjalnych partnerów i nowej publiczności. 

2. Live streaming wydarzeń jako alternatywa dla wydarzeń na żywo.

Live Streaming Eventu
Live Streaming Eventu

 Zdarzyło ci się kiedyś oglądać relacje z koncertu ? Może mecz naszej reprezentacji spowodował, że z radości omal nie przewróciłeś stołu ?To tylko niektóre przykłady streamów. Bywają momenty szczególnie ważne, na których zwyczajnie nie sposób zgromadzić wszystkich tych, na których nam zależy. Live streaming wydarzeń, ślubów czy uroczystości, to genialna alternatywa dla osób, którzy z wielu powodów nie mogą pojawić się na wydarzeniu. W dobie pandemii cały świat zmuszony jest do pracy zdalnej, a streaming online jest właśnie tym, co umożliwia przeprowadzenie konferencji, uroczystości czy ważnego wydarzenia na odległość. Streamy mogą być także nagrywane, wówczas mamy pewność, że nic ważnego nam nie umknie. Niezależnie od tego czy rozmawiamy o spotkaniach biznesowych, czy poważnych uroczystościach.

3. Jak możemy pomóc?

Przeprowadzenie transmisji na żywo nie polega na zwykłym położeniu telefonu na statywie. Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na jakość streama. Streaming musi zostać przeprowadzony w sposób staranny. Obraz i dźwięk zazwyczaj nagrywane są osobno, obsługa transmisji na żywo wymaga także zadbania o stabilność sygnału oraz płynną przepustowość obrazu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby które nie mają na co dzień do czynienia z prowadzeniem live streamingu , mogą czuć się przytłoczone wszystkimi tymi aspektami. Ekipa z Dive in Live potrafi jednak zadbać o wszystkie szczegóły, bez zbędnego zamieszania. Jeśli tylko możemy pomóc – pomożemy bez wahania.

Autor: Jakub Jarosiński